SPECIALIZED ROVAL Traverse SL 29 148 Carbon/Black

SPECIALIZED SPECIALIZED Traverse SL 29 148 Carbon/Black Kolesá

Trailové kolesá často spadajú do dvoch kategórií - ťažké a odolné, alebo ľahké a pružné. A preto sa ľahké kolesá so širokým profilom môžu zdať ako rozprávka, našťastie pre vás, my sme z rozprávky urobili realitu. Traverse SL Fattie 27,5 spája všetky svižné vlastnosti, ktoré od all-mountain bicyklov očakávate.

 

€1 799,90
Dostupnosť: Skladom (1 pár)
Môžeme doručiť do:
5.3.2024
Kód: 30119-7400
SPECIALIZED ROVAL Traverse SL 29 148 Carbon/Black
SPECIALIZED ROVAL Traverse SL 29 148 Carbon/Black
ZADARMOZADARMO

Podrobný popis

Spolu s celkovou nízkou hmotnosťou, tuhosťou a odolnosťou, bolo ďalšou prioritou pre zapletené kolesá Traverse SL jednoduchá údržba. Po prvé, sme sa zbavili tých šialených placatých drôtov a korózii podliehajúcich niplov. Ďalej, sme použili 28 lúčov J-Bend, ktoré majú rovnakú dĺžku ako na prednom, tak aj zadnom kolese - to, aby sa dali ľahko vymeniť. A na koniec, nový náboj so širším a vyšším profilom, pre vyššiu tuhosť.

Čo máme stále s tými tlsťochmi? Traverse SL Fattie sú možno široké, ale s vnútornou šírkou ráfika 30 mm majú od fat bikov veľmi ďaleko. Ale poďme si niečo povedať o tej šírke. Asi ste si všimli, že najčastejšia šírka MTB ráfikov sa už desiatky rokov pohybuje medzi 19 a 23 mm. Keď sme hľadali lepší dizajn ráfika, naši vývojári začali testovať 2,3 až 2,5" široké plášte na fat bikových 45 mm širokých ráfikoch, aby videli, čo sa stane. Trvalo im to len pár jázd si uvedomiť, že širší ráfik ponúka veľa výhod, ako je väčší objem plášťa, ktorý lepšie podporuje plášť pri ostrom zatáčaní, tiež sa zvyšuje trakcia, pretože môžete jazdiť nižšie tlaky a viditeľne sa zvyšuje tuhosť ráfika.A po skúšaní šírok ráfikov od 25 do 45 mm zistili, že 30 mm je optimálna šírka.

Po stanovení optimálnej šírky sme začali tvarovať ráfik na základe znalostí, aké sme dosiahli pri vývoji zapletených kolies Control SL. Začali sme už rovno využívať technológiu Zero Bead Hook, ktorá nás rovno zbavila slabého miesta, ktoré bežné ráfiky mávajú av kombinácii so širším profilom karbónového ráfika sme efektívne rozptýlili sily, ktoré pri jazde na ráfik pôsobia. Vďaka tomu môžete vyčíňať po skalnatom podklade bez obavy, že ráfik rozlúsknete, alebo ohnete. Tak áno, ak sú silné, odolné nárazom a ešte podporujú plášť - tak potom musia byť logicky ťažké, nie? Nie. Aj keď sa volajú Fattie, majú od tlsťocha ďaleko.

Aby sme dosiahli takú hmotnosť, akú sa nám podarila, zaplietli sme si ráfiky ručne na naše vlastné hliníkové náboje za použitia len tých najkvalitnejších lúčov DT Swiss Competition Race. Vnútri našich nábojov nájdete vnútornosti DT Swiss 240 rýchlo reagujúcou rohatkou s 54 zubami DT Swiss, vďaka čomu môžete zrýchľovať na skale aj cez korene, bez akéhokoľvek oneskorenia. A zatiaľ čo stroje vedia odviezť dobrú prácu, my sme si na tieto kolesá vybrali radšej ľudské ruky, ktoré dokážu až umelecké dielo a tiež odstránia chyby, aké stroj nevidia.

Či už potrebujete karboové zapletené kolesá, ktoré vás prevezú endurovou scénou závodu, alebo len chcete zaradiť na skalnatom kopci za humnami, Traverse SL Fattie sú na to pripravené.

 • Typ ráfika: karbónový, bezdušový (2Bliss Ready), bezpätková konštrukcia. Dizajnové prevedenie – čierna grafika pod priehľadným lakom
 • Materiál ráfika: karbónové vlákno
 • Šírka ráfika: 30 mm (vnútorný)
 • Spôsob zapletania predného kolesa: Dvojité kríženie
 • Spôsob zapletania zadného kolesa: Dvojité kríženie
 • Počet lúčov: 28 vpredu a 28 vzadu
 • Typ lúčov: DT Swiss Competition Race J-bend
 • Typ matice: DT Swiss Brass Pro Lock hexagonal
 • Náboj predného kolesa: zliatinové telo, 110x15 mm pevná os, 19 a 31 mm OD koncovky sú priložené.
 • Náboj zadného kolesa: CNC obrábané zliatinové telo, vysoko kvalitné vnútornosti DT 240 a rohatka s 54 zubami, vrátane SRAM XX1 11 rýchlostný orech a koncovky 148
 • Náboje Roval J-bend majú jednu dĺžku lúčov pre celý set zapletených kolies.
 • Typ ložiska: Uzavretá kazeta
 • Spôsob montáže: ručne postavené
 • Každé kolo má aj bezdušový ventil, aby bolo trochu jednoduchšie prejsť na bezdušový systém.
 • Celková hmotnosť páru zapletených kolies: 1 735 g

Dodatočné parametre

Kategória: Kolesá na horský bicykel
Predajňa: Bratislava - VELOsprint
Modelový rok: 2019
Veľkosť kolies: 29"
Bezdušový: Áno - Tubeless Ready

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Specialized Bicycles a VELO sprint uzatvorili partnerstvo a v roku 2011 (04.03.2011) ako jeden z prvých projektov v strednej Európe vznikol Specialized Concept Store Žilina a o dva roky neskôr v roku 2013 (04.03.2013) Specialized Concept Store Nitra zameraný na predaj špičkových bicyklov, doplnkov amerického gigantu SPECIALIZED. V roku 2020 sme otvorili náš najväčší a najmodernejší SPECIALIZED BRAND STORE BRATISLAVA . 500m2 výstavno - predajnej plochy, kde si prídu na svoje všetci vášniví cyklisti.

Spoločnosť založil v roku 1974 Američan Mike Sinyard. Mike bol hardcore cyklistom, ktorý nedokončil štúdium na univerzite v San Jose a tak sa rozhodol vytvoriť vlastnú firmu Specialized. V začiatkoch spoločnosť dovážala talianske komponenty do USA, kde boli ťažko dostupné. O dva roky neskôr už začala s produkciou vlastných komponentov. V roku 1979 vyšiel z tovární prvý cestný bicykel Allez, ktorý sa vyrábal v Japonsku. O ďalšie dva roky predstavil Specialized celoodpružený horský bicykel Stumpjumper, ktorý sa stal symbolom spoločnosti. Rok 1989 bol pre spoločnosť prelomový, keď ako prvá predstavila horský rám z uhlíkových vlákien. V roku 2001 kúpila spoločnosť Merida 19%  spoločnosti Specialized, napriek tomu je jedným z najväčších predajcov spolu so ďalšími zvučnými značkami Giant a Trek.

 

Viac o spoločnosti SPECIALIZED BICYCLES