RETÜL - ešte presnejšie a rýchlejšie nastavenie posedu

 

RETÜL BIKE FIT

NA ZÁKLADE DÁT, OSOBNE PRISPÔSOBENÉ

Retül Bike Fit robí jazdu príjemnejšou tím, že vás robí efektivnejším a súčasne snižuje riziko zranenia a zvyšuje pohodlie na bicykli.

komforticona

ZVÝŠENÝ KOMFORT

Bez ohladu na úroveň vašej jazdy je pre udržanie času stráveného na bicykli rozhodujúcí komfort.

zranenieicona

PREVENCIA ZRANENIA

Správna poloha udržuje telo zrovnané s bicyklom, takže pomáha predchádzať zraneniam.

vykonicona

VÝKON

Optimálna poloha nielen zvyšuje pohodlie - maximalizuje výkon aj vytrvalosť.

fit
 

ČO JE RETÜL BIKE FIT?

Retül Fit je viac než len nastavenie bicykla - je to spôsob, ako sa naučiť o vašom tele, ako odhaliť hlavné príčiny bolesti a ako splniť vaše cyklistické ciele.

Vďaka technológií snímaním pohybu 3D systém Retül presne zmeria každý stupeň pohybu, milimeter vzdialenosti a poskytuje vám fit (technikovi dáta). Dáta podporujú rozhodnutie o zmenách, ktoré budú prevedené behom procesu nastavenia a súčasne korešpondujú s vašími potrebami.


akotofunguje
 

AKO TO FUNGUJE?

KROK 1:

Počínajúc pre-fit fyzickým hodnotením, váš inštalatér vezme do úvahy obmädzenie vašeho tela, predchádzajúce zranenie, bolesti a aké sú vaše ciele na bicykli.


krokdva
 

KROK 2:

Následne sa posadíte na svoje alebo fit bicykel a fit technik na vaše telo umiestni LED senzory na presne stanovených miestach (8). Signály zo senzorov budú sledované systémom Retül Vantage Motion Capture. Systém Retül Vantage zaznamenává tieto 3D dáta, ziskané v reálnom čase z každého zašlapnutia pedálu a poskytuje teda možnost dynameckého nastavenia.


kroktri
 

KROK 3:

Dynamické dáta v reálnom čase sú skompilované do softwaru Retül pre prispôsobenie bicyklov, aby sa inštalatér mohol pozrieť na čísla, ktoré ukazujú stupne pohybu, ktoré sa nedajú vidieť bežným okom, upravovať váš bicykel na základe údajov o prispôsobení, predbežne vložte výsledky fyzického posudku a vaše ciele na bicykli. To môže tiež zahrňať akékolvek zmeny vybavenia, ako sú tretry, vložka do tretier, sedlo, riaditka atď.


krokstyri
 

KROK 4:

Akonáhle vy a váš inštalatér vytočíte svoju konečnú pozíciu na bicykli, vytvoríte montér digitálnú mapu vašeho konečného bicykla nastaveného pomocou nástrojov Retül Zin. Údaje o bicykli a merania nástroja Zin sú vygenerované do úplnej správy, na kterú sa môžete kedykolvek obrátiť po objednaní bicykla.


Správne nastavenie posedu je úplným základom toho, aby ste sa na bicykli nielen dobre cítili, a neničili si organizmus, ale aby ste mohli dosahovať výkony, aké chcete.

Zlý posed ničí svaly, kĺby, spôsobuje bolesti, neskôr až deformovanie nesprávne namáhaných častí tela a predčasný koniec bicyklovania. Cyklista vynakladá energiu v podstate zbytočne, pretože ju nedokáže preniesť tam, kde je potrebná, teda do ideálneho šliapania na pedále.

S ideálne nastaveným posedom budete rýchli, efektívni a vytrvalí. Ako prví na Slovensku predstavujeme výnimočný nástroj, pomocou ktorého dokážeme nastaviť váš posed na bicykli do ideálnej pozície za neporovnateľne kratší čas. Objednajte sa u nás na RETÜL Vantage!

 

 

Vantage je prístroj so 4 infračervenými kamerami, ktoré snímajú signál zo 16 LED diód pripevnených na jazdcovi. Z každého zošliapnutia pedálu a pohybu tela získavame veľké množstvo informácií. Tento systém môžeme v podstate považovať za záznamové zariadenie, ktoré veľmi presne analyzuje každé zošliapnutie pedálu, jedno za druhým, a umožňuje tak Body Geometry FIT technikovi pracovať veľmi presne bez toho, aby sa predlžoval čas potrebný pre nastavenie.

 

Vantage je inteligentný nástroj, ktorý dokáže presne zmerať uhly, v akých sa pohybuje dolná končatina počas celého chodu pedálu. To znamená, že zaznamenáva a poskytuje priemerné hodnoty konkrétnej línie, ktorú tvorí dolná končatina pri pohybe vytváraním uhlov v členku, kolene a bedre. Súčasne poskytuje informácie z 3D pohľadu a veľmi presne zaznamenáva pohyb kolena smerom dopredu, do strany i dozadu. Vantage analyzuje dáta celkovo z 20 bodov, aby rozpoznal, kde pohyb pedála začína a končí a súčasne analyzuje pohyb celého tela počas šliapania.

Zhromaždené údaje sú potom prenášané cez patentovaný RF signál. Aby nenastalo vzájomné rušenie prenosu dát, každý komponent má dva rôzne procesory - jeden pre signál, druhý pre analýzu dát. To umožňuje technikovi, aj jazdcovi vidieť presné dáta v reálnom čase, takže prípadná zmena pozície môže byť vykonaná veľmi rýchlo a presne.

 

Vantage ako hardvér je výnimočný a jeho softvér je rovnako pôsobivý. Pomocou zariadenia Zin odborníci už 10 rokov zbierajú dáta z tisícov a tisícov „BG fitov“. Pomocou týchto dát vytvorili niečo ako „normy“ odporúčaných pozícií pre najlepší prenos sily a najvyššiu efektivitu. Spojenie dokonalého hardvéru a softvéru vytvára nekonečnú sadu dát, vďaka ktorej garantujeme, že navrhnutá pozícia bude dokonalá, navyše dosiahnutá v neporovnateľne kratšom čase. 

 

Retül Digital Sitbone Device je úžasný nástroj pre cyklistov, ktorí rovnako ako jeho predchodcovia pomáha jazdcom pri výbere sedla na základe merania šírky panvy, ale výrazne presnejším spôsobom.

 

Viac informácií a objednávanie na telefónnom čísle  +421 2 22 11 17 20.

Objednávkový formulár na meranie profesionálnym systémom RETÜL - objednať TU