Hadica na kotúčovú brzdu Shimano SM-BH80-SB

Položka bola vypredaná…
štandardná cena: €26,90 –79 % €5,40
Dostupnosť: Informujte sa
Kód: 090035
Hadica na kotúčovú brzdu Shimano SM-BH80-SB
Hadica na kotúčovú brzdu Shimano SM-BH80-SB
€26,90 –79 %

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Shimano je jedným z popredných svetových výrobcov komponentov a príslušenstva pre bicykle, vrátane cyklistických súčiastok, prevodníkov, brzdových systémov, radenia a ďalších prvkov. Spoločnosť Shimano je známa svojou kvalitou a inováciami a je preferovaným výrobcom mnohých cyklistov na celom svete. Spoločnosť Shimano bola založená v roku 1921 v Japonsku Shozaburo Shimano. Pôvodne sa zamerala na výrobu rybárskeho príslušenstva, ako boli bezmotorné navijáky. Postupne však spoločnosť začala diverzifikovať svoje aktivity a rozšírila svoje podnikanie do iných odvetví, vrátane cyklistiky.

V roku 1956 Shimano začala vyrábať prevodníky na bicykle, a to bola počiatok ich účasti v odvetví cyklistiky. V priebehu nasledujúcich desaťročí spoločnosť neustále inovovala a rozširovala svoj sortiment komponentov pre bicykle. Medzi dôležité kroky v histórii značky Shimano patrí:

  1. 1973: Predstavenie prvého prevodníka s indexovaným radením (Shimano Positron), čo bolo revolučné zlepšenie v presnosti radenia.

  2. 1984: Spoločnosť predstavila systém radenia Shimano SIS (Shimano Index System), ktorý zlepšil efektivitu radenia a umožnil cyklistom ľahšie nájdenie správneho prevodu.

  3. 1990: Uvedenie integrovaných komponentov, ako sú brzdy a radenia integrované do brzdiaceho páčidla (Shimano Total Integration - STI), čo umožnilo cyklistom meniť prevody a brzdiť bez potreby zdvíhania rúk z riadidiel.

  4. 1999: Predstavenie technológie Dual Control, ktorá zjednotila radenie a brzdenie na jednom ovládači.

  5. 2009: Spustenie systému elektronického radenia Shimano Di2 pre cestné bicykle, ktorý umožňuje presné a plynulé radenie pomocou elektrických pohonov.

  6. 2012: Predstavenie technológie Dyna-Sys pre horské bicykle, ktorá zlepšuje výkonnosť prevodníkov a radenia.

Shimano si vybudovala renomé spoľahlivého a inovačného výrobcu cyklistických komponentov. Jej produkty sú široko používané vo svete cyklistiky a sú bežnou voľbou pre profesionálnych cyklistov, amatérov a rekreačných jazdcov. Spoločnosť Shimano pokračuje v vývoji nových technológií a produktov, aby uspokojila potreby dynamického sveta cyklistiky.