SPECIALIZED S-Works Crux 5 - SRAM RED XPLR Silver Dust/Amethyst Frost/Nebula Metallic Cyklokrosový bicykel
Podrobný popis
S-WORKS CRUX 5 - Nekompromisná rýchlosť na šotoline
Najrýchlejší gravel bicykel, aký bol kedy vyrobený
Model S-Works Crux 5 nepredstavuje len ďalší gravel bicykel – je to ten najrýchlejší pretekársky stroj na šotolinu, aký kedy uzrel svetlo sveta. Jeho prvenstvo nespočíva iba v tom, že je najľahší a najaerodynamickejší vo svojej triede, alebo že s náročným terénom bojuje rovnako suverénne ako legendárny model Tarmac s hladkým asfaltom. Kľúčom je jeho absolútna reálna efektivita. V teréne dosahuje historicky najnižšie časy, pretože dokáže transformovať maximum vašej vloženej energie na čistú rýchlosť vpred. Táto dominancia bola nekompromisne preverená na skutočných pretekárskych tratiach a reálnymi jazdcami. Ak mierite na ten najvyšší stupeň víťazov, žiadny iný gravel bicykel vás do cieľa nedovezie rýchlejšie.
CRUX 5 Tech
Nič nie je ľahšie
Rám S-Works Crux 5 s hmotnosťou 789 gramov stojí sám na vrchole kategórie ľahkých gravelových bicyklov. Kompletné zostavy sa začínajú na hmotnosti 6,9 kg – číslo, ktoré môže závidieť aj väčšina cestných bicyklov. Aj s plne aerodynamickou výbavou s 55 mm priestorom pre plášť a kolesami Tera Aero CLX III je S-Works Crux 5 s hmotnosťou 7,1 kg ľahší ako konkurencia. Umožnila to konštrukcia Flow State, ktorá bola prvýkrát použitá na cestnom bicykli Aethos.
Pokrok je v detailoch
Jemné zmeny geometrie prinášajú vyššiu rýchlosť a väčšiu istotu. Vylepšená rovnováha s kratšími predstavcami: dlhší dosah špecifickej veľkosti. Zvýšená sebadôvera pri rýchlosti: o 0,5° menší uhol hlavovej rúry. Stabilita v štýle „v bicykli“ s veľkými plášťami: menšia svetlá výška stredového zloženia. Efektívnejšie umiestnenie výkonu + priestor pre plášť: o 0,5° strmejší uhol sedadla. Každá zmena bola vykonaná z jedného dôvodu: dosiahnuť istotu pri rýchlejšej jazde na skutočnom graveli.
Čas do cieľa
Keď je cieľom vyhrávať preteky, cieľ je brutálne jednoduchý. Dostať jazdcov do cieľa rýchlejšie. Pre Crux 5 to znamenalo zodpovedať jedinú otázku. Skracuje tento bicykel celkový čas na najrýchlejších a najťažších gravelových tratiach na planéte? Aby sme na ňu odpovedali, vytvorili sme najkomplexnejšie simulácie gravelových pretekov, aké boli kedy vytvorené. Výsledok? Crux 5 je až o 9:58* rýchlejší na pretekoch Unbound.
Crux 5 - Eat My Dust
Dodatočné parametre
| Kategória: | Cyklokrosové bicykle (CX) |
|---|---|
| EAN: | Zvoľte variant |
| Modelový rok: | 2027 |
| ? Modelový rad: | S-Works, Crux 5 |
| Farba: | Sivá |
| Materiál rámu: | Karbón |
| Veľkosť kolies: | 28" |
| Počet prevodov: | 1x13 Elektronické |
| Pohlavie: | Dámsky, Pánsky |
| prm_bike_leasing: | 1 |
| Rám: | S-Works Crux 5 FACT 12r Carbon, Rider First Engineered™, Threaded BB, 12x142mm thru-axle, flat-mount disc, UDH dropout |
| Sedlová objímka: | Integrated Wedge |
| Vidlica: | S-Works FACT Carbon, 12x100mm thru-axle, flat-mount disc |
| Prehadzovač: | SRAM RED AXS XPLR E1, 13-speed |
| Radenie: | SRAM RED AXS E1, hydraulic disc |
| Kazeta: | SRAM RED XPLR E1, 13-speed, 10-46t |
| Reťaz: | SRAM RED E1 |
| Kľuky: | SRAM RED XPLR E1, Quarq power meter, 40t |
| Stredové zloženie: | Ceramic Speed BB Alpha, BSA DUB |
| Predstavec: | Included in Handlebar |
| Riadítka: | Roval Terra Cockpit, Integrated Bar/Stem |
| Omotávka: | Supacaz Super Sticky Kush |
| Sedlo: | S-Works Power with Mirror |
| Sedlovka: | S-Works Tarmac SL8 Carbon seat post, FACT Carbon, 15mm offset, Lightweight Saddle Clamp |
| Predná brzda: | SRAM RED E1, hydraulic disc |
| Zadná brzda: | SRAM RED E1, hydraulic disc |
| Predný plášť: | Pathfinder 700x45, Tubeless Ready |
| Zadný plášť: | Pathfinder 700x45, Tubeless Ready |
| Predné koleso: | Roval Terra Aero CLX, 27mm internal width, tubeless ready, 50mm depth, 18h, Roval LF18-F hub with ceramic SINC bearings, Centerlock disc, Roval by ARRIS, Composite Aero Spoke with Ti End Pieces |
| Zadné koleso: | Roval Terra Aero CLX, 27mm internal width, tubeless ready, 45mm depth, 24h, Roval LF19-R hub with ceramic SINC bearings, Centerlock disc, Roval by ARRIS, Composite Aero Spoke with Ti End Pieces |
| Hmotnosť: | 7.1 kg (15 lb, 10.4 oz) |
| Poznámka: | *výrobca si vyhradzuje právo na zmenu špecifikácie bicykla a/alebo zlepšenie dizajnu a komponentov bez predchádzajúceho upozornenia. Chyby v technickej špecifikácií a cenách sú vyhradené! |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Inovácie, ktoré menia svet cyklistiky
Značku Specialized Bicycles založil v roku 1974 v Kalifornii hardcore cyklista Mike Sinyard s heslom "Innovate or Die" (Inovuj alebo zomri). To, čo začalo dovozom ťažko dostupných talianskych komponentov do USA, sa rýchlo zmenilo na vlastnú produkciu. Dnes je Specialized jedným z najväčších a najprestížnejších výrobcov bicyklov na planéte. Pretekári na týchto strojoch pravidelne vyhrávajú Majstrovstvá sveta, Tour de France aj olympijské zlato.
Specialized a VELO sprint tvoria silné partnerstvo už od roku 2011, kedy sme ako jedni z prvých v strednej Európe otvorili Specialized Concept Store Žilina. V roku 2013 nasledoval Specialized Concept Store Nitra a v roku 2020 sme otvorili náš najväčší a najmodernejší SPECIALIZED BRAND STORE BRATISLAVA. Na viac ako 500 m² výstavno-predajnej plochy si prídu na svoje všetci vášniví cyklisti, ktorí hľadajú špičkové bicykle a doplnky tohto amerického gigantu.
Ikonické modely: Od prvého Allez až po revolučné E-biky
História značky je lemovaná míľnikmi. V roku 1979 vyšiel z továrne prvý cestný bicykel Allez a v roku 1981 Specialized predstavil svetu legendárny Stumpjumper – prvý masovo vyrábaný horský bicykel vôbec. V roku 1989 opäť prepísali históriu prvým horským rámom z uhlíkových vlákien (karbónu).
Dnes ponuke dominujú modely, ktoré definujú svoje kategórie:
- Cestné bicykle: Nekompromisný pretekársky Tarmac (dokonalé spojenie aerodynamiky a nízkej váhy) a vytrvalostný Roubaix s technológiou odpruženia Future Shock.
- Horské bicykle (MTB): XC raketa Epic s inteligentným tlmením Brain a legendárny trailový univerzál Stumpjumper, ktorý patrí k najpredávanejším celoodpruženým bicyklom na svete.
- Elektrobicykle (Turbo): Rad Turbo Levo (MTB), Turbo Vado (mesto) a Turbo Creo (cesta) ponúka to najprirodzenejšie dávkovanie výkonu na trhu vďaka vlastnému softvéru a extrémne tichým motorom. Je to stále vaša jazda, len ste "4x rýchlejší".
Často kladené otázky (FAQ) o značke Specialized
1. Čo znamená označenie S-Works?
S-Works je absolútnym vrcholom inžinierstva značky Specialized. Toto označenie nesú len tie najľahšie, najtuhšie a technologicky najpokročilejšie rámy a komponenty, na ktorých jazdia profesionáli vo World Tour. Ak chcete bicykel bez jediného kompromisu, hľadáte S-Works.
2. Čo je to Body Geometry?
Je to vedecky overená a lekársky testovaná filozofia dizajnu komponentov (sedlá, tretry, gripy). Body Geometry zaisťuje dokonalé prepojenie jazdca s bicyklom, eliminuje tlak na citlivé partie a zlepšuje prietok krvi, čím predchádza tŕpnutiu končatín a zvyšuje výkon aj pohodlie.
3. Čo je to technológia tlmenia Brain?
Technológia Brain (používaná najmä na modeloch Epic) je inteligentný systém odpruženia. "Mozog" v tlmiči dokáže rozoznať rozdiel medzi silou z vášho šliapania a silou od nárazu (korene, kamene). Keď šliapete po rovine, tlmič je pevný. Akonáhle narazíte na prekážku, okamžite sa odomkne a absorbuje náraz.
4. Kde si môžem bicykle Specialized pozrieť a vyskúšať?
Vďaka nášmu partnerstvu vás radi privítame v našich špecializovaných predajniach Velosprint. Zastavte sa v našom gigantickom Specialized Brand Store v Bratislave, alebo navštívte naše Concept Stores v Žiline a v Nitre, kde vám s výberom poradí vyškolený personál.
Nejazdite v tieni, určujte tempo. Vybavte sa na velosprint.sk bicyklami a cyklistickým príslušenstvom Specialized a zažite dokonalosť, ktorá sa rodí v Kalifornii.
| Výrobná spoločnosť : | Specialized Bicycle Components, Inc. |
|---|---|
| Adresa : | 15130 Concord Circle Morgan Hill, CA 95037 USA |
| E-mail : | info@specialized.com |
| Zástupca výrobcu v EÚ : | Specialized Europe B.V. |
| Adresa zástupcu v EÚ : | Utrechtseweg 310-B12 6812 AR Arnhem The Netherlands |
| E-mail zástupcu v EÚ : | info@specialized.com |
