Podľa čoho vybrať detský bicykel

Detský bicykel vyberáme podľa veku a výšky dieťaťa, a tiež jeho schopností a šikovnosti. Dôležité je, aby malo na bicykli pocit istoty a bezpečnosti. Ak vyberáte pre vaše dieťa prvý „naozajstný“ bicykel, tu je orientačná tabuľka:

vek / výška dieťaťa / veľkosť bicykla
2 - 4 / 90 - 110 cm / 12“
4 - 7 / 100 - 125 cm / 16“
6 - 9 / 105 - 135 cm / 20“
8 - 12 / 115 - 155 cm / 24“

Rozmer v palcoch znamená priemer kolies, nie veľkosť rámu ako u bicyklov pre dospelých. 12“ a 16“ palcové bicykle majú len jednu rýchlosť a zadnú brzdu tzv. torpédo, takže dieťa brzdí spätným pohybom pedálov. Je možné na bicykel namontovať aj pomocné kolieska. 20 palcové bicykle už majú aj prevody a zadnú brzdu ovládanú páčkou z riadidiel a 24“ bicykel sa už v podstate nelíši od bicyklov pre dospelých.

Náš tip: Nekupujte väčší bicykel s tým, že dieťa naň dorastie. Dieťa musí mať pocit, že bicykel dokonale ovláda, inak sa naň bude báť sadnúť a pokazíte mu celú radosť z bicyklovania. Príďte aj s vašim dieťaťom k nám do predajní a vyskúšajte, ktorý bicykel bude najvhodnejší.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie