Podrobný popis
S-Works Epic 9 LTD UL – Limitovaná edícia najľahšieho XC bicykla na svete
Extrémna redukcia hmotnosti bez akýchkoľvek kompromisov vo výkone
Model S-Works Epic 9 LTD UL (Ultralight) prepisuje pravidlá toho, čo je v horskej cyklistike fyzikálne možné. Tento inžiniersky klenot je výsledkom 24-ročnej posadnutosti inováciami a hľadaním dokonalej rýchlosti na tratiach Svetového pohára. Konštruktérom sa podarilo odstrániť aj tie najmenšie prebytky materiálu, čím ušetrili ďalších 206 gramov a stlačili hmotnosť tohto celoodpruženého špeciálu pod magickú hranicu 8,6 kg. Nejde tu však len o nízku váhu – precízne vylepšená kinematika so zníženým trením odpruženia o 11 % garantuje bezkonkurenčnú efektivitu prenosu sily z pedálov. Bicykel s vami tak dokonale splynie, že jediné, čo si na trati uvedomíte, je váš maximálne využitý potenciál a blesková akcelerácia z každej zákruty.
Kategória
Elite XC preteky
Rámový set
Karbónový rám S-Works FACT 12m, progresívna XC pretekárska geometria, 110 mm zdvih
Systém odpruženia
Predné: RockShox SID SL Ultimate
Zadné: RockShox SIDLuxe Ultimate
Pohon
Prevodový systém SRAM XX SL Eagle
Zapletané kolesá
Roval World Cup s nábojmi DT Swiss 180
Hmotnosť
8,56 kg
EPIC 9 Vlastnosti
Bezkonkurenčné schopnosti
Epic 9 je navrhnutý pre moderné cross country (XC) pretekanie, kde sa dosahujú vysoké rýchlosti, trasy sú náročné a akékoľvek zaváhanie či chyby sú súpermi tvrdo potrestané. Bezkonkurenčné schopnosti, kontrola a vyrovnanosť rozhodujú o tom, či zvíťazíte, alebo havarujete.
EPIC 9 Tech
Žiadne plytvanie wattmi - Neprekonateľná účinnosť
Vďaka optimalizovanej kinematike, podpornému odpruženiu a pretekmi overenej geometrii zostanete v rovnováhe, pričom odpruženie zostáva aktívne a efektívne. Každý watt znamená posun vpred. Menej neefektívnych pohybov. Menej únavy. Väčšia rýchlosť, najmä keď sa situácia skomplikuje.
EPIC 9 - Rýchlejší ako kedykoľvek predtým | Príbeh tvorenia
Dodatočné parametre
| Kategória: | Horské bicykle – Celoodpružené (Full Suspension) |
|---|---|
| Modelový rok: | 2027 |
| ? Modelový rad: | S-Works, Epic 9 |
| Farba: | Čierna |
| Materiál rámu: | Karbón |
| Veľkosť kolies: | 29" |
| Počet prevodov: | 1x12 Elektronické |
| Pohlavie: | Dámsky, Pánsky |
| Štýl jazdy: | XC / Cross-Country, Trail |
| prm_bike_leasing: | 1 |
| Rám: | S-Works FACT 12m Carbon, progresívna XC pretekárska geometria, Rider-First Engineered™, závitové stredové zloženie, zadná pätka kompatibilná s 12x148mm UDH, vnútorné vedenie laniek, zdvih 110 mm, optimalizované pre bezdrôtový pohon |
| Sedlová objímka: | Specialized Alloy 34.9, titánová skrutka |
| Vidlica: | RockShox SID SL Ultimate, 3 polohy vyvinuté Ride Dynamics, Debon Air, 15x110 mm, offset 44 mm, zdvih 110 mm |
| Zadný tlmič: | RockShox SIDLuxe Ultimate, 3 polohy vyvinuté Ride Dynamics, diaľkové ovládanie TwistLoc, Solo Air, 190x45 mm |
| Prehadzovač: | SRAM XX SL Eagle AXS |
| Radenie: | SRAM AXS Pod Ultimate s DISCRETE CLAMP |
| Kazeta: | SRAM CS-1299, 12-rýchlostná, 10-52t |
| Reťaz: | SRAM XX SL Eagle Transmission 12-rýchlostná Flattop reťaz |
| Kľuky: | SRAM / XX SL Eagle Crankset, DUB SM:165 mm, M-XL:170 mm, 34T |
| Riadítka: | Integrovaný kokpit Roval Control SL, 60 mm/70 mm X- 6 stupňový integrovaný predstavec, 8-stupňové zahnutie dozadu, 2-stupňové zahnutie nahor, šírka 760 mm |
| Gripy: | Supacaz Supalite penové gripy, uzavretý koniec |
| Sedlo: | S-Works Power with Mirror |
| Sedlovka: | Bike Yoke Divine SL, zdvih SM:100 mm, M-XL:125 mm, 30.9 |
| Predná brzda: | TRICKSTUFF Piccola, 2-piestiková, karbónová páčka, titánový hardvér, 160 mm kotúč |
| Zadná brzda: | TRICKSTUFF Piccola, 2-piestiková, karbónová páčka, titánový hardvér, 160 mm kotúč |
| Predný plášť: | Specialized Air Trak, Flex Lite Casing, zmes T5/T7, 29x2.35 |
| Zadný plášť: | Specialized Air Trak, Flex Lite Casing, zmes T5/T7, 29x2.35 |
| Predné koleso: | Roval Control World Cup, Mini hooked carbon, vnútorná šírka 28,5 mm, tubeless ready, náboj Roval Control World Cup, 6-dierový, keramické ložiská DT Swiss, karbónové špice Roval s titánovými koncovkami |
| Zadné koleso: | Roval Control World Cup, Mini hooked carbon, vnútorná šírka 28,5 mm, tubeless ready, náboj Roval Control World Cup, 6-dierový, vnútornosti DT Swiss 180, karbónové špice Roval s titánovými koncovkami |
| Extra: | SWAT Box 2.0 |
| Hmotnosť: | 8,56 kg (18 lbs, 14 oz) |
| Poznámka: | *výrobca si vyhradzuje právo na zmenu špecifikácie bicykla a/alebo zlepšenie dizajnu a komponentov bez predchádzajúceho upozornenia. Chyby v technickej špecifikácií a cenách sú vyhradené! |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Inovácie, ktoré menia svet cyklistiky
Značku Specialized Bicycles založil v roku 1974 v Kalifornii hardcore cyklista Mike Sinyard s heslom "Innovate or Die" (Inovuj alebo zomri). To, čo začalo dovozom ťažko dostupných talianskych komponentov do USA, sa rýchlo zmenilo na vlastnú produkciu. Dnes je Specialized jedným z najväčších a najprestížnejších výrobcov bicyklov na planéte. Pretekári na týchto strojoch pravidelne vyhrávajú Majstrovstvá sveta, Tour de France aj olympijské zlato.
Specialized a VELO sprint tvoria silné partnerstvo už od roku 2011, kedy sme ako jedni z prvých v strednej Európe otvorili Specialized Concept Store Žilina. V roku 2013 nasledoval Specialized Concept Store Nitra a v roku 2020 sme otvorili náš najväčší a najmodernejší SPECIALIZED BRAND STORE BRATISLAVA. Na viac ako 500 m² výstavno-predajnej plochy si prídu na svoje všetci vášniví cyklisti, ktorí hľadajú špičkové bicykle a doplnky tohto amerického gigantu.
Ikonické modely: Od prvého Allez až po revolučné E-biky
História značky je lemovaná míľnikmi. V roku 1979 vyšiel z továrne prvý cestný bicykel Allez a v roku 1981 Specialized predstavil svetu legendárny Stumpjumper – prvý masovo vyrábaný horský bicykel vôbec. V roku 1989 opäť prepísali históriu prvým horským rámom z uhlíkových vlákien (karbónu).
Dnes ponuke dominujú modely, ktoré definujú svoje kategórie:
- Cestné bicykle: Nekompromisný pretekársky Tarmac (dokonalé spojenie aerodynamiky a nízkej váhy) a vytrvalostný Roubaix s technológiou odpruženia Future Shock.
- Horské bicykle (MTB): XC raketa Epic s inteligentným tlmením Brain a legendárny trailový univerzál Stumpjumper, ktorý patrí k najpredávanejším celoodpruženým bicyklom na svete.
- Elektrobicykle (Turbo): Rad Turbo Levo (MTB), Turbo Vado (mesto) a Turbo Creo (cesta) ponúka to najprirodzenejšie dávkovanie výkonu na trhu vďaka vlastnému softvéru a extrémne tichým motorom. Je to stále vaša jazda, len ste "4x rýchlejší".
Často kladené otázky (FAQ) o značke Specialized
1. Čo znamená označenie S-Works?
S-Works je absolútnym vrcholom inžinierstva značky Specialized. Toto označenie nesú len tie najľahšie, najtuhšie a technologicky najpokročilejšie rámy a komponenty, na ktorých jazdia profesionáli vo World Tour. Ak chcete bicykel bez jediného kompromisu, hľadáte S-Works.
2. Čo je to Body Geometry?
Je to vedecky overená a lekársky testovaná filozofia dizajnu komponentov (sedlá, tretry, gripy). Body Geometry zaisťuje dokonalé prepojenie jazdca s bicyklom, eliminuje tlak na citlivé partie a zlepšuje prietok krvi, čím predchádza tŕpnutiu končatín a zvyšuje výkon aj pohodlie.
3. Čo je to technológia tlmenia Brain?
Technológia Brain (používaná najmä na modeloch Epic) je inteligentný systém odpruženia. "Mozog" v tlmiči dokáže rozoznať rozdiel medzi silou z vášho šliapania a silou od nárazu (korene, kamene). Keď šliapete po rovine, tlmič je pevný. Akonáhle narazíte na prekážku, okamžite sa odomkne a absorbuje náraz.
4. Kde si môžem bicykle Specialized pozrieť a vyskúšať?
Vďaka nášmu partnerstvu vás radi privítame v našich špecializovaných predajniach Velosprint. Zastavte sa v našom gigantickom Specialized Brand Store v Bratislave, alebo navštívte naše Concept Stores v Žiline a v Nitre, kde vám s výberom poradí vyškolený personál.
Nejazdite v tieni, určujte tempo. Vybavte sa na velosprint.sk bicyklami a cyklistickým príslušenstvom Specialized a zažite dokonalosť, ktorá sa rodí v Kalifornii.
| Výrobná spoločnosť : | Specialized Bicycle Components, Inc. |
|---|---|
| Adresa : | 15130 Concord Circle Morgan Hill, CA 95037 USA |
| E-mail : | info@specialized.com |
| Zástupca výrobcu v EÚ : | Specialized Europe B.V. |
| Adresa zástupcu v EÚ : | Utrechtseweg 310-B12 6812 AR Arnhem The Netherlands |
| E-mail zástupcu v EÚ : | info@specialized.com |
