Haibike prekonal očakávania - najširší modelový rad ebikov

Motor Yamaha PW-X

Nový motor PW-X váži 3,1kg a je teda o 380g ľahší než súčasný motor PW. Druhým zlepšeným parametrom je veľkosť. PW-X je aj menší a to o 13% objemu. Úspory na rozmere sú v parametroch šírka a hĺbka. Dĺžka zostala pôvodná – 128 mm.

Aj napriek zníženiu veľkosti a hmotnosti však motor PW-X nie je slabší. Práve naopak, zlepšil sa maximálny krútiaci moment, zlepšený je odpich a kadenčná krivka. Na novom motore Yamaha sa zvýšil počet západiek hnacieho systému z dvoch na štyri. Reálne je teda v zábere dvojnásobok západiek ako doteraz a preto je nástup asistencie motora pri prvom šliapnutí do pedálu omnoho akčnejší.

Výkon a nový režim EXPW
Yamaha tiež intenzívne pracovala na krivke výkonu novej jednotky. Práve táto hodnota bola v minulosti predmetom kritiky, že sila klesá rýchlejšie pri vyššej kadencii. Nový PW-X zvyšuje maximálnu kadenciu pre asistenciu oproti súčasnému limitu o 100 otáčok za minútu a tiež splošťuje krivku pre ďalšiu až najvyššiu pomoc. K dispozícii je navyše najnovší a najsilnejší režim asistencie motora s mimoriadnym výkonom, ktorý je určený pre najťažšie a najnáročnejšie terény. K súčasným štyrom režimom (Eco +, Eco, Standard a High) pribudol pri tomto motore režim s označením EXPW. K dispozícii je aj nový “outdoorovejší” displej, ktorý ukazuje aký režim práve používate a nový je aj prepracovaný prepínač režimov.

Kompatibilná batéria 
Yamaha tiež aktualizovala batériu. Nielen k novému motoru vyvinula novú 500Wh jednotku, podobnú tej, ktorú poznáme z Bosch-u a Shimano. Výhodou je aj úplná kompatibilita s pôvodným motorom PW, takže si môžete k vášmu motoru dokúpiť novú baterku a jazdíte ešte ďalej a viac.

Rozšírená škála displejov


Ďalej sa výrazne rozšírila škála displejov. Bosch doplnil k svojmu pohodlnému displeju Intuvia a upgrade displeja Nyon aj vyladený minimalistický BOSCH Purion. Bosch Purion je kombináciou jednoduchého ovládania a intuitívneho displeja. Ten ukazuje okrem výdrže batérie aj rýchlosť, cestný mód, vzdialenosť a celkovú prejdenú vzdialenosť. Okrem toho si viete bicykel s počítačom takto pripojiť cez micro USB k počítaču, aby ste ho mohli diagnostikovať v prípade problému. Zároveň vám bicykel cez počítač pripomenie, kedy má ísť na servis.

Na Bosch Purion sa nachádza aj Walk asistent v prípade, že chcete bicykel tlačiť vedľa seba. Bosch Purion sa však okrem zmeny dizajnu a ovládania príliš nezmenil. Módy jazdy ostali zachované a je ich naďalej päť – Turbo, Sport, Tour, Eco a Off režim.

zdroj, obr.: www.ebajk.sk, http://techbox.dennikn.sk/
(spracované)

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie