Giant nabíja novú sezónu skvelými novinkami

Bez duší na cestách

Značka Giant prináša v novej sezóne 2017 vo vybraných modeloch štandardne montované bezdušové plášte vlastnej výroby - Giant Gavia SL/Gavia SLR. Okrem sľubovaných kvalít v odvalovaní a hmotnosti sa tieto modely pýšia najmä výrazným znížením rizika defektu v porovnaní s klasickým systémom duší. Je to dané nielen možnosťami použitia tmelu, ale najmä integrovanou odolnou nylonovou vrstvou Defect 2 Lite. Obidva modely sú v šírke 25 a 28 mm, s hmotnosťou 310 g (Gavia SL/ 700×25c) a 255 g (Gavia SLR/700×25c).

Horské bicykle

XTC Advanced 29er/27,5+

Jeden rám, dva rôzne bicykle, to sú bonusy upravenej geometrie, s využitím na závodných tratiach (29"), aj na objaviteľských výletoch (27,5 +). Rám má po novom integrovaný zámok sedlovky, rovnako ako premenenú konštrukciu horizontálnych pätiek, umožňujúcu využiť ho aj ako singlespeed. Pre milovníkov dvojprevodníkov nechýba možnosť namontovať držiak na prešmykovač.

Anthem a Trance

Úpravy konštrukcie sa dočkali aj bestsellery Giant Anthem a Trance. Využitím technológie Trunnion Mount konštruktéri dosiahli dostatočný zdvih a súčasne úsporu priestoru pre potrebné súčasti odpruženia aj samotného tlmiča. Značka tiež prezentuje, že tento systém

umožňuje prácu s nižším tlakom v tlmiči, ktorý výrazne vylepšuje jeho citlivosť v menej náročnom teréne. Giant vylepšil aj systém uchytenia zadného kolesa, vďaka čomu sa zadná os uťahuje pomocou imbusu a nie páčky. Táto úprava prispieva k čistejšiemu a modernejšiemu vzhľadu stroja.

Liv Pique pre dámy

Nový, čiste dámsky model Liv Pique sa zameriava na všestrannosť. Nájdete ho v dvoch vyhotoveniach Pique Advanced s karbonovým rámom a Pique z hliníkovej zliatiny Aluxx. Okrem špecificky dámskej geometrie ponúkajú tieto modely zdvih 120 mm a odpruženie Maestro s tlmičom Mount. Pri vyšších modeloch dámy určite ocenia teleskopickú sedlovku. Na trailoch sa cyklistky môžu spoľahnúť na model Embolden. Priemer kolies 27,5“, zdvih 120 mm a cenová dostupnosť budú určite veľkým lákadlom.

Elektrobicykle

Na cesty ponúka Giant ebiky pod označením Hybrid Cycling Technology, ktoré využívajú systém Giant SyncDrive Sport s motormi Yamaha. S batériami EnergyPak s kapacitou 500 Wh budete mať dostatok energie na jazdu. Možnosti elektromotora umožnili vznik stroja Road-E+ určeného na cesty. 250 wattový motor s batériou 500 Wh dokáže pomôcť v každom kopci, ovládanie Giant RideControl Evo s funkciou Walk Assist zase spoľahlivo splní akékoľvek želanie užívateľa. K praktickým detailom patrí aj USB konektor na dobitie telefónu alebo navigácie z batérie motora. Rámová konštrukcia umožňuje použitie plášťov do šírky 50 mm, výbava pracuje s dvojprevodníkom a 11 polohovou kazetou, istota zastavenia je úlohou hydraulických kotúčových bŕzd.

Technologické novinky prenikli aj medzi celoodpružené elektrobicykle. Nový model Full-E+ pracuje s motorom SyncDrive s krútiacim momentom 80 Nm, ale aj novým odpružením Maestro využívajúcim zdvih 140 mm. Nechýba teleskopická sedlovka a špecifická „trailová“ geometria.

zdroj, obr.: www.ivelo.cz
(spracované)

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie