Vyberáme štýlový bicykel do mesta

Mestské bicykle sú v krajinách západnej Európy obrovským fenoménom. Vidíte na nich jazdiť prakticky všetky vrstvy obyvateľstva, od študentov, cez biznismenov až po dámy v kostýmoch. U nás tento trend pomaly naberá dych, čím ďalej tým viac ľudí si uvedomuje výhody jazdy na mestskom bicykli pre zdravšie mestá a ich obyvateľov.

Bicykle do mesta sú prispôsobené na pohyb v uliciach, majú dobré jazdné vlastnosti, precízne spracovanie a štýlový vzhľad. Tu je 8 našich odporúčaní na výber ideálneho mestského bicykla pre  pohodlnú jazdu:

1. Rám s nízkym nástupom - je typický pre mestské bicykle a slúži na to, aby ste mohli kedykoľvek pohodlne nasadnúť a vysadnúť, a netýka sa to len dám v sukni. Odporúčame ho aj pánom, pretože v bežných nohaviciach by mohli mať problém pri zosadaní z bicykla s rovným rámom.

2. Pohodlná veľkosť rámu - na mestskom bicykli sedíte takmer vzpriamene, aby ste sa nemuseli namáhať sedením v predklone.

3. Širšia sedačka klasického tvaru - aby ste neprišli do práce otlačený.

4. Dobré brzdy - pretože v mestskej premávke potrebujete často prudšie brzdiť. Mestské bicykle mávajú prednú brzdu na páčku a zadnú spätnú alebo dve samostatné páčkové.

5. Prevody - vyberte si bicykel s aspoň tromi stupňami. Niektoré mestské bicykle majú prevody priamo zabudované do zadného kolesa, takže odpadá akákoľvek údržba.

6. Svetlo, odrazky, blikačky - sú nevyhnutné pri jazde večer alebo v horšom počasí. Moderné mestské bicykle majú osvetlenie fungujúce na dynamo zabudované do predného alebo zadného kolesa. Každý bicykel má tiež namontované aj odrazky, dobré je doplniť ho ešte aj blikačkami a reflexnými páskami.

7. Blatníky, kryt na reťaz - blatníky by mali zakrývať čo najväčšiu časť kolies, aby vás dostatočne ochránili v daždi. Z dôvodu ochrany oblečenia je vhodný aj kryt reťaze, aby ste neskončili so zaolejovanými nohavicami.

8. Nosiče, košíky, zámky na bicykel - aby ste mali ako odviezť bežný nákup či náklad, a tiež, aby sa nikto na váš bicykel neulakomil.

Náš tip: Najlepšou verziou mestského bicykla je e-bike, bicykel s elektromotorom, ktorý vám uľahčí jazdu do kopca aj na rovine.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie