Vážení zákazníci,
naše predajne sú otvorené v štandardných otváracích hodinách.
Pri návšteve predajní je potrebné dodržiavať nasledovné hygienické opatrenia:
  • Vstup a pobyt v predajni len s prekrytými hornými dýchacími cestami (rúško, šál, šatka)
  • Použiť dezinfekciu rúk alebo jednorazové rukavice
  • Zachovávať odstupy na predajni a v radoch osôb minimálne 2 metre
  • Maximálny povolený počet zákazníkov na prevádzke: 10
  • Vstup do predajne povolený len s Certifikátom o testovaní a negatívnym výsledkom
Ďakujeme za dodržiavanie uvedených opatrení bez vyzvania.
VELOsprint

Posezónny servis šetrí peniaze

Jesenný servis je ako ročná prehliadka u zubára...
...ak ju vynecháte, ďalší rok hrozí, že siahnete hlbšie do peňaženky. Možno to nie je práve najpríjemnejšie prirovnanie, je však fakt, že pravidelný servis:
- predlžuje životnosť bicykla,
- šetrí náklady na opravu,
- a ak ho urobíte teraz na jeseň, máte o starosť menej na jar.

A kto by už chcel strácať na jar čas so servisom, a tiež prípadnými opravami, keď vonku už bude krásne, a vy nebudete mať na čom jazdiť?

Objednajte sa preto na servis hneď teraz. Bicykle, ktoré boli zakúpené v našich predajniach VELOsprint prijímame a servisujeme prednostne. Pre zákazníkov, ktorí kúpili bicykel v inej predajni v Nitre, poskytujeme na servisné práce 15% zľavu.

Urob si sám?

Ak máte čas, miesto a vhodné náradie, základnú údržbu po sezóne môžete urobiť aj doma. Prvoradé je bicykel dobre umyť. Rám bicykla, kolesá a všetky odmontovateľné súčasti rozoberte, dôkladne očistite od zaschnutého blata, špiny a usadenín a poumývajte ich vodou a šetrným čistiacim prostriedkom.

Poumývať treba aj reťaz a prehadzovačky, tu však buďte s vodou opatrní. Všetko dôkladne vyutierajte do sucha, prípadne nechajte pár dní vyschnúť a namontujte naspäť.

Majitelia horských bicyklov budú musieť vynaložiť o niečo viac námahy, aby ich poriadne vydrhli, pretože "horskáče" sú obyčajne špinavšie ako cestné alebo krosové bicykle. Blato a prach sa dokážu usadiť a dobre zatvrdnúť aj na miestach, kde by ste to nečakali. Rám, kolesá a brzdy sa dajú umyť silným prúdom vody, potom ich ešte dôkladne očistite saponátom a znovu vodou. Pri reťazi a prehadzovačkách s vodou opatrnejšie a nezabudnite ich namazať mazivom na ne určeným. Existujú tiež ošetrujúce oleje a spreje, ktoré prenikajú do všetkých štrbín súčiastok a zanechávajú na nich ochranný film, čo predlžuje ich životnosť. Odmontujte tiež sedadlo, poriadne ho očistite a pred namontovaním naspäť pridajte malé množstvo maziva. Takto zabránite hrdzaveniu v rúre pod ním.

Ďalej je potrebné skontrolovať brzdy, prípadne ich nastaviť a prehliadnuť kolesá a ráfiky, či sú v poriadku, pretože poškodené ráfiky následne ničia pneumatiky a brzdové platničky. U celoodpružených bikov je nutné skontrolovať aj pružiny, ktoré sa časom opotrebovávajú, a vymeniť ich, ak je treba. Tieto úkony už patria do odbornej starostlivosti, nie každý vie a trúfne si, ako nastaviť brzdy, či pružiny.

Nezabudnite, servisovaný bike vám môže slúžiť až o tretinu dlhšie! Objednajte sa na jesenný servis k nám.

Pozor na ebajky

Aj elektrobicykel je treba umyť, ale nikdy nie vysokotlakovým čističom. Vypnite elektrický pohon a len zľahka bicykel opláchnite vodou a vyčistite mäkkou kefou. V blízkosti elektrických kontaktov je dobré zachovať trošku viac opatrnosti.