Posezónny servis šetrí peniaze

Jesenný servis je ako ročná prehliadka u zubára...
...ak ju vynecháte, ďalší rok hrozí, že siahnete hlbšie do peňaženky. Možno to nie je práve najpríjemnejšie prirovnanie, je však fakt, že pravidelný servis:
- predlžuje životnosť bicykla,
- šetrí náklady na opravu,
- a ak ho urobíte teraz na jeseň, máte o starosť menej na jar.

A kto by už chcel strácať na jar čas so servisom, a tiež prípadnými opravami, keď vonku už bude krásne, a vy nebudete mať na čom jazdiť?

Objednajte sa preto na servis hneď teraz. Bicykle, ktoré boli zakúpené v našich predajniach VELOsprint prijímame a servisujeme prednostne. Pre zákazníkov, ktorí kúpili bicykel v inej predajni v Nitre, poskytujeme na servisné práce 15% zľavu.

Urob si sám?

Ak máte čas, miesto a vhodné náradie, základnú údržbu po sezóne môžete urobiť aj doma. Prvoradé je bicykel dobre umyť. Rám bicykla, kolesá a všetky odmontovateľné súčasti rozoberte, dôkladne očistite od zaschnutého blata, špiny a usadenín a poumývajte ich vodou a šetrným čistiacim prostriedkom.

Poumývať treba aj reťaz a prehadzovačky, tu však buďte s vodou opatrní. Všetko dôkladne vyutierajte do sucha, prípadne nechajte pár dní vyschnúť a namontujte naspäť.

Majitelia horských bicyklov budú musieť vynaložiť o niečo viac námahy, aby ich poriadne vydrhli, pretože "horskáče" sú obyčajne špinavšie ako cestné alebo krosové bicykle. Blato a prach sa dokážu usadiť a dobre zatvrdnúť aj na miestach, kde by ste to nečakali. Rám, kolesá a brzdy sa dajú umyť silným prúdom vody, potom ich ešte dôkladne očistite saponátom a znovu vodou. Pri reťazi a prehadzovačkách s vodou opatrnejšie a nezabudnite ich namazať mazivom na ne určeným. Existujú tiež ošetrujúce oleje a spreje, ktoré prenikajú do všetkých štrbín súčiastok a zanechávajú na nich ochranný film, čo predlžuje ich životnosť. Odmontujte tiež sedadlo, poriadne ho očistite a pred namontovaním naspäť pridajte malé množstvo maziva. Takto zabránite hrdzaveniu v rúre pod ním.

Ďalej je potrebné skontrolovať brzdy, prípadne ich nastaviť a prehliadnuť kolesá a ráfiky, či sú v poriadku, pretože poškodené ráfiky následne ničia pneumatiky a brzdové platničky. U celoodpružených bikov je nutné skontrolovať aj pružiny, ktoré sa časom opotrebovávajú, a vymeniť ich, ak je treba. Tieto úkony už patria do odbornej starostlivosti, nie každý vie a trúfne si, ako nastaviť brzdy, či pružiny.

Nezabudnite, servisovaný bike vám môže slúžiť až o tretinu dlhšie! Objednajte sa na jesenný servis k nám.

Pozor na ebajky

Aj elektrobicykel je treba umyť, ale nikdy nie vysokotlakovým čističom. Vypnite elektrický pohon a len zľahka bicykel opláchnite vodou a vyčistite mäkkou kefou. V blízkosti elektrických kontaktov je dobré zachovať trošku viac opatrnosti.  

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie