Prilby Specialized vám zavolajú pomoc

Je bežné, že sa cyklista vyberie na jazdu sám. V prípade nehody, pádu, či nárazu ale nemusí byť nablízku nikto, kto by zavolal pomoc. Vlastne "nemusel", pretože teraz už je - prvá prilba Specialized so senzorom ANGi, ktorý sám zistí, že sa stala nehoda a privolá pomoc! Prečítajte si o tejto vychytávke viac.

 

 

ANGi je prvá technológia na helmách, ktorá vás ochráni pred, počas aj po páde.
Jej malý senzor funguje ako detektor pádu, bezpečnostnej signalizácie a môže sledovať vašu aktuálnu polohu. Pokiaľ sa prihodí pád na bicykli, ANGi pošle GPS súradnice na vybrané kontakty a informuje ich, že potrebujete pomoc.

Nasledujúce video popisuje princíp fungovania nových prilieb Specialized ANGiSpecialized chcel posunúť latku bezpečnosti ešte vyššie, a tak všetky prilby vybavili známou technológiou ochrany mozgu MIPS.
Pri novom systéme MIPS pridali možnosť pohybu vnútornej vložky aj do rôznych strán, a tak by mal byť mozog chránený, aj pri náraze z viacerích uhlov, nielen spredu.

 

Najnovšie prilby Specialized s technológiou ANGi a MiPS nájdete v našich predajniach SPECIALIZEC CONCEPT STORE v Nitre a v Žiline