Vážení zákazníci, z dôvodu pandemických opatrení z uznesenia vlády č. 678 sú naše predajne VELOsprint Nitra, VELOsprint Žilina, Specialized Concept Store Nitra a Specialized Concept Store Žilina od 24. októbra 2020 (vrátane) do 1. novembra 2020 ZATVORENÉ. V prípade záujmu nákupu tovaru je aj naďalej možné vytvoriť si e-shopovú objednávku ALEBO objednať si tovar telefonicky. Naše e-shopy nájdete na: www.s-velosprint.sk alebo www.velosprint.sk Telefonický kontakt je možný od 10:00 do 16:00 (pon-pia) na čísle: 0948 380 741 (Nitra) 0903 535 450 (Žilina) Bicykle, ktoré zostali u nás na servise, budú po dokončení servisných prác zavezené k zákazníkom domov. Ďakujeme za pochopenie. VELOsprint

Prilby Specialized vám zavolajú pomoc

Je bežné, že sa cyklista vyberie na jazdu sám. V prípade nehody, pádu, či nárazu ale nemusí byť nablízku nikto, kto by zavolal pomoc. Vlastne "nemusel", pretože teraz už je - prvá prilba Specialized so senzorom ANGi, ktorý sám zistí, že sa stala nehoda a privolá pomoc! Prečítajte si o tejto vychytávke viac.

 

 

ANGi je prvá technológia na helmách, ktorá vás ochráni pred, počas aj po páde.
Jej malý senzor funguje ako detektor pádu, bezpečnostnej signalizácie a môže sledovať vašu aktuálnu polohu. Pokiaľ sa prihodí pád na bicykli, ANGi pošle GPS súradnice na vybrané kontakty a informuje ich, že potrebujete pomoc.

Nasledujúce video popisuje princíp fungovania nových prilieb Specialized ANGiSpecialized chcel posunúť latku bezpečnosti ešte vyššie, a tak všetky prilby vybavili známou technológiou ochrany mozgu MIPS.
Pri novom systéme MIPS pridali možnosť pohybu vnútornej vložky aj do rôznych strán, a tak by mal byť mozog chránený, aj pri náraze z viacerích uhlov, nielen spredu.

 

Najnovšie prilby Specialized s technológiou ANGi a MiPS nájdete v našich predajniach SPECIALIZEC CONCEPT STORE v Nitre a v Žiline